Seřízení vázání

Seřizování vázání provádíme tzv. váhovou metodou na diagnostickém stroji WINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS dle normy ISO 11088 a ISO 8061.
Elektronický seřizovací stroj WINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS máme pravidelně servisován a zkalibrován autorizovaným servisem WINTERSTEIGER.


Pro seřízení váznání potřebujeme:

  • Sjezdové lyže s bezpečnostním vázáním 🙂
  • Jednu lyžáku – délku podešve boty ( údaj vyražený z boku či ze spodu podrážky, číslo je v mm. )
  • Vaší váhu, výšku, věk a lyžařskou zdatnost ( začátečník, sportovní lyžař, atd. ) Na základě těchto údajů můžeme provést seřízení na WINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS.

Každý zákazník obdrží platné  *potvrzení o seřízení, které může použít jako doklad pro pojišťovnu, lyžařské školní výcviky, atd.
*V případě, že vázání nelze seřídit, stroj potvrzení nevytiskne!

Upozornění:
Lyžařské boty zkontrolujte, zda nejsou poškozené.
Pokud jsou, vázaní nelze na takovou botu seřídit!

 Jak se seřizuje na stroji WINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS:

seřízení vázáníWINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS vypočítá správnou hodnotu vypínací síly ze zadaných parametrů zákazníka. Obsluha upne lyži do správné polohy, nastaví zařízení k simulaci nohy a na daném vázání nastaví správnou hodnotu vypínací síly kterou stroj vypočítal po zadání parametrů. Následně stroj měří ve všech směrech hodnoty fyzicky. Proces nastavení a kontroly se opakuje až do přesného seřízení vázání. Po seřízení stroj vytiskne protokol/potvrzení kde jsou zadané hodnoty a výsledky měření.

Správným nastavením a změřením pomáhá WINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS zákazníkům při prevenci proti úrazům na lyžích a zvyšuje tím jejich bezpečnost.
WINTERSTEIGER SKITRONIC PLUS dokonale simuluje nohu a točivý moment jaký působí na koleno ve skutečnosti. Přesně měří, kontroluje nastavení a funkci vázání. Díky měření skutečného točivého momentu působícího na koleno, je dosaženo nejvyšší přesnosti měření.